Biblioteka w Mieścisku wspólnie ze Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty zapraszają na dwa spotkania podróżnicze.
Marcin Korzonek to maniak rowerowych wypraw. Jego dzienny rekord jazdy na rowerze to 300 km. W czasie 25 lat zorganizował 19 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i 9 pustyń na czterech kontynentach. Jest instruktorem turystyki rowerowej, dziennikarzem, fotografem oraz twórcą portalu wRower.pl Rowery od A do Z.
Ola Mae to artystka z wieloma pasjami, która ukończyła studia fotograficzne na uczelni Columbia College Chicago w Stanach Zjednoczonych. W środku pandemii pracę w Londynie, zamieniła na pełny etat na rowerze. W ciągu 13 miesięcy pokonała 15 tys.km, odwiedzając 12 europejskich krajów. Z południa Włoch przywiozła najcenniejszą pamiątkę z wyprawy – kota Fryderyka.
Na oba spotkania wstęp wolny ! Serdecznie zapraszamy !
Spotkania organizowane w ramach projektu BLISKO "Bibliopole - uprawiamy relacje wokół czytania". Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
W najbliższym czasie w Bibliotece w Mieścisku odbędą się bezpłatne zajęcia ruchowe "Ciało wie" przeznaczone dla Seniorów. Do wyboru są dwa terminy :
W oba dni spotkamy się z dwoma grupami. Z jedną o godzinie 11:00, z drugą o godz. 13:00. Należy wybrać jedną godzinę i zapisać się osobiście w Bibliotece lub dzwoniąc 61 427 80 76. Zajęcia prowadzone będą przez Aleksandrę Bożek - Muszyńską (Fundacja Performat).
"Ciało wie" to zajęcia ruchowe, na których skupicie się na Waszym ciele. Wykonywane zadania będą zadaniami fizycznymi, ale także pobudzającymi kreatywność i wyobraźnię. Część zajęć będzie odbywała się w pozycji siedzącej (na krzesłach). Obowiązują: wygodny strój oraz komfortowe obuwie ! Nie zapomnijcie o wodzie !
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, NPRCz 2.0
Projekt jest kontynuacją programu Stary Browar Nowy Taniec dla dzieci - Roztańczone Rodziny realizowanego przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w latach 2011-2021. W latach 2020-2022 program odbywał się w Teatrze Polskim w Poznaniu, a od 2023 roku nieprzerwanie w : Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, Teatrze Ochoty im. Jana i Haliny Machulskich w Warszawie i Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. W 2024 roku po raz pierwszy Roztańczone Rodziny odbędą się w Nowohuckim Centrum Kultury - Krakowskim Centrum Choreograficznym i Gminnej Bibliotece Publicznej im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku. Operatorem projektu jest Fundacja Performat. Opiekunką merytoryczną programu jest Halina Bylka- Kanecka".
Od dziś w Bibliotece w Mieścisku dostępny jest w sprzedaży MAGNES TURYSTY – MIEŚCISKO !
W ten sposób Mieścisko wchodzi do ogólnopolskiego projektu skierowanego do turystów - https://www.facebook.com/MagnesTurystyPL/?locale=pl_PL
Magnes jest w 100% produktem polskim. Wykonany z biodegradowalnego, wytrzymałego ekoplastiku, jest bezpieczny dla środowiska. Dzięki przemyślanemu rozmiarowi (wymiary karty kredytowej) magnes dobrze wygląda na lodówce i zmieści się do portfela. Część magnetyczna jest wytrzymała i nie pozostawia zabrudzeń.
Magnes stanowi idealną pamiątkę potwierdzającą pobyt w danym mieście. Forma projektu – kolekcja – jest zachętą do poznawania zakątków Polski. Dobrze znane, duże metropolie i malownicze małe miasteczka. Od teraz również nasze miasteczko ma swoje miejsce w kolekcji.
Na stronie internetowej https://magnesturysty.pl/ znajdziesz mapkę wszystkich miejsc sprzedaży magnesu – gdybyś chciała/chciał skompletować kolekcję !
Pamiątka? Wspomnienie? Gadżet? Prezencik dla znajomych? - Niewiele kosztuje * - Ty decydujesz!
Serdecznie zapraszamy do Biblioteki !
*Magnes kosztuje 7 zł
W czwartek, 15 lutego, w godzinach 14:00 - 17:00 studio w Bibliotece w Mieścisku jest otwarte dla wszystkich 😊
Będziecie mogli usłyszeć swój głos, nagrać coś, dowiedzieć się jak działa i jak funkcjonuje studio oraz wiele więcej.
Kto jest chętny, zapraszamy do Biblioteki 15 lutego od 14 :00 !